Freddy és Jason küzdelme olyan sikeres volt – legalábbis anyagilag -, hogy a stúdiók újabb lehetőségeken kezdtek el gondolkodni.
A legújabb párosítás szinte tálcán kínálta magát, hiszen a Predatorok és az Alienek története még kicsit kötõdik is egymáshoz.
A Foxnál gyorsan zöld utat adtak a projectnek, és a rendezõi széket a modern trancsírozós horrorfilmekben jártas Paul Anderson-nak ajánlották fel.
Ismert arcként pedig az Alien sorozat késõbbi Bishop robotját, Lance Henriksent üdvözölhetjük.
A bevezetéssel nem sokat bajlódtak a forgatókönyv írói.
Az Antarktisz alatt felfedeznek egy piramist.
Természetesen egybõl kutató expedíció indul a helyszínre, egy milliomos vezetésével.
Ez a titokzatos építmény azonban rémisztõ lények, Alienek és Predatorok összecsapásának színhelyéül szolgál már régóta.
Igazzá válik tehát a reklámszöveg: „bárki gyõz, mi veszteni fogunk”.
Az Alien vs. Predator látványos akciómozi lett, amely sajnos áldozatul esett a minél alacsonyabb korhatár besorolásnak.
A minél szélesebb közönség elérése érdekében ugyanis szinte minden durva jelenetet kivágtak a filmbõl.
Ennek eredményeképp az Alien vs. Predator inkább egy jó akciómóka, mintsem horrorfilm lett.
Reméljük, a DVD-n majd lehetõség lesz rendezõi változat megtekintésére is
www.odeon.hu